Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

 “Koalitsioon, mis ei suuda ka kohtumenetluse ajaks lastele toetust tagada, rääkimata elatise tagamise seadustamisest, pole abivajajate toetamisel minu jaoks tõsiseltvõetav,” ütles Riigikogu liige Reet Roos.  

Tema sõnul on täiesti arusaamatu haridus- ja teadusministri Mailis Repsi vastuseis last kasvatavate vanemate elatistoetuse eelnõule, mis on koalitsiooni ainus püüe vähemalt näidata, et mõistetakse elatiseta laste probleemistikku. 

“Ministrite inetu vaidlus eelnõu üle, mis leevendaks kohtuotsust ootavate üksikvanemate ja elatiseta laste olukorda, näitab, et nad ei mõistagi selle probleemi sügavust,” sõnas Roos.

Tema hinnangul jääb ainult loota, et terve mõistus võidab ja valitsuse kabinetinõupidamisel leiab elatistoetuse seaduse eelnõu siiski toetust.

“Terviklahendust sisaldav Isamaa ja Res Publica Liidu algatatud elatise tagamise seaduse lasti parlamendis kaks korda põhja, tundub, et lähenev valimiskampaania on ka koalitsiooni sisekliima muutnud nii halvaks, et valitsusparteid ei suuda aupaistet omavahel jagada,” ütles Roos.

Tagasiside