Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reet Roos„Täna me nägime, kuidas koalitsioonisaadikud hääletasid menetlusest välja eelnõu, mis seadustamise korral oleks taganud elatise 12 000 Eesti lapsele,” lausus Riigikogu liige Reet Roos pärast seda, kui Reformierakonna, Keskerakonna ja Rahvaliidu saadikud hääletasid Riigikogu menetlusest välja lapsele elatise tagamise seaduse.

See seadus tagaks, et riik maksab elatist neile lastele, kellele on kohus elatise välja mõistnud, kuid kelle vanem ei täida kohustust seda maksta. Kohtutäiturite menetleda on praegu 12 000 täitmata elatisnõuet.

„See eelnõu oli praegu parlamendis menetletavatest kõige tähtsam, sest sellest oleks abi neile, kes seda tõepoolest väga vajavad,” sõnas Roos.

Tema sõnul on õige tagada riiklikult lastele elatise maksmine, mistõttu viiakse eelnõusse kõik nõutud parandused ning Isamaa ja Res Publica Liit esitab selle kolmandat korda parlamendi menetlusse.

Valitsuserakonnad oma huvide kaitseks valmis unustama lapsed, kes ootavad abi kohtulikult väljamõistetud elatise kättesaamisel, ehkki samas peaks olema riigi esmaülesanne neid aidata,” ütles Roos.

Tagasiside