Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Urmas Reinsalu ja õiguskomisjoni esimees Ken-Marti Vaher tutvustasid Erakonna Eestimaa Rohelised parlamendifraktsioonile monopolide ohjeldamise seaduse eelnõu.

Lepiti kokku selles, et seadust tuleb venitusteta Riigikogus menetleda, et saaks monopolide tegevusele kehtestada reaalne ja tõhus kontroll, mis toob kaasa vee ja soojuse hinna tuntava languse.

Roheliste fraktsiooni hinnangul on oluline võtta eesmärgiks, et tulevikus oleksid kaugkütte ning vee- ja kanalisatsiooniettevõtted tarbijatest moodustatud ühistute omanduses, mis tagaks parima huvide tasakaalustatuse. Seni on aga lokaalsete monopolide ohjamine möödapääsmatu ja vajalik.

Roheliste esimene eestkõneleja Marek Strandberg ütles, et rohelised soovivad luua olukorra, kus taastuvatest ja kütusevabadest allikatest sooja tootvad ettevõtted saaksid samuti asuda müüma sooja lokaalselt kaugküttevõrguga ühendatud hoonete tarbijatele.

“On ju hea, kui ettevõtjad, millised soovivad paigutada kortermajade katustele päikesekollektoreid, saaksid võimaluse ka sellisel moel toodetud soojusenergia müügiks elanikele,” ütles Strandberg.

“Mitmekesine, konkureeriv ja seejuures ka roheline ettevõtlus on üheks teeks, mil moel saavutada arukalt kommunaalteenuste hindade kontroll,” lausus ta.

Tagasiside