Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Isamaa ja Res Publica eestvedamisel algatasid kuus Riigikogu fraktsiooni täna eelnõu juuniküüditamise kohta. Avalduse andis üle Mart Nutt, kes ütles, et meie moraalne kohustus on totalitaarsete režiimide ohvrite mälestamine ning selle teadmise ja mälestuse edasikandmine tulevastele põlvedele.

„14. juunil möödub 75 aastat traagilisest päevast, mil tuhandeid eesti naisi, mehi ja lapsi tabas kommunistliku Nõukogude okupatsioonide võimu verine vägivallaaktsioon. Oma kodu ja kodumaa pidid jätma üle 10 000 Eesti inimese, neist üle kolmandiku lapsi, tuhanded inimesed jätsid küüditamise tagajärjel oma elu,“ meenutas Nutt sündmust.

„Meie kohustus on meeles pidada esimeste küüditatute traagilist saatust ja elamata jäänud elu, et vägivald kunagi ei korduks,“ ütles Nutt avalduse üleandmisel.

IRL-i, Vabaerakonna, Reformierakonna, EKRE, Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsioonide esindajad andsid täna Riigikogus üle avalduse, kus kutsutakse üles mälestama neid inimesi, kelle elu jäi Nõukogude võimu küüditamise tõttu poolikuks või elamata.

Kontakt:
Priit Värk
[email protected]

Tagasiside