Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Setomaa toetusrühma arutas haldusreformiga seonduvat ning leidis, et Setomaa huvide parimaks esindamiseks tuleks kasutada seaduses toodud nn Setomaa erandi võimalust moodustada ühtne omavalitsus.

Esimehe Priit Sibula sõnul on haldusreformi seaduses spetsiaalne Setomaa erand, mis annab võimaluse luua ühtne omavalitsus hoolimata sellest, et ei täideta nn 5000 elaniku kriteeriumist.

“Haldusreformi seaduse paragrahv 9 lõige 3 punkt 2 sätestab, et moodustatakse vähemalt nelja ajalooliselt, kultuuriliselt ja geograafiliselt seotud kohaliku omavalitsuse üksuse haldusterritooriumidest või nende osadest riigipiiri seaduse paragrahv 22 lõike 1 tähenduses Eesti Vabariigi ajutise kontrolljoonega maismaal piirnev kohaliku omavalitsuse üksus, milles elab rahvastikuregistri andmete kohaselt 2017. aasta 1. Jaanuari seisuga kokku vähemalt 3500 elanikku,” luges Sibul erandi ette.

„Muudatusettepanekule, mis lubas üleeile vastuvõetud haldusreformi erandi teha Setomaa jaoks, andsid oma toetusallkirja kõigi fraktsioonide esindajad. See näitab, et nii kohalikes valdades kui ka Riigikogus on inimesi, kes siiralt soovivad, et kasutatakse erandit ning moodustatakse ühtne Setomaa omavalitsus. See aitab kaasa ka setude omanäolise kultuuri hoidmisele ja tutvustamisele üle Eesti,“ lausus Sibul.

Tema sõnul on nii võimalik kõige paremini ja ühtselt lahendada Setomaa ees seisvaid probleeme. „Setomaa on oma koostööga saavutanud aastate jooksul palju edu ning ühine tegutsemine ja omavalitsus aitaks seda ka tulevikus parimal moel teostada,“ lõpetas Sibul.

Riigikogu Setomaa toetusrühma kuuluvad: Priit Sibul, Jüri Adams, Krista Aru, Monika Haukanõmm, Uno Kaskpeit, Maire Aunaste, Andres Herkel, Liina Kersna, Johannes Kert, Meelis Mälberg, Aivar Sõerd, Henn Põlluaas, Jaanus Marrandi, Kalle Palling, Arno Sild ja Tarmo Tamm.

Kontakt:
Priit Sibul
GSM 5248433

Tagasiside