Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul otsustas komisjon rakendada aasta hiljem ELi biokütuse direktiivi, et bensiini ja diislikütuse hinnad ei tõuseks jooksva aasta 1. maist.

„Nimetatud direktiiviga tuleb liikmesriikidele kohustus, mille kohaselt peab aastaks 2020 tarbitud transportkütustest moodustama taastuvast allikast toodetud kütus ehk biokütus kümme protsenti kütuste koguenergiast. Ühtlasi toob see nõue kaasa ka kütuse hindade tõusu paari sendi võrra liitri kohta,“ rääkis Kokk.
 
Muudatuste jõustumisel võib eeldada bensiini ja diislikütuse hinnatõusu ühest eurosendist kuni viie eurosendini liitri kohta järgnevatel aastatel.
 
„Kuigi jutt käib üksikutest eurosentidest kütuseliitri kohta, siis tegemist on põhimõttelise otsusega. Eesti võtab direktiivi üle, aga rakendab seda alles viimasel hetkel, et kaitsta meie tarbijaid. Samas ei riku me Euroopa Liidus kokkulepitud reegleid,“ selgitas ta.
 
Esialgu sätestas seaduseelnõu, et käesoleva aasta 1. maist tuleb direktiiv rakendada, siis Aivar Koka muudatusettepaneku tulemusel jõustub see aasta hiljem ehk 1. mail 2018.
 
Kontakt:
Priit Värk
[email protected]

Tagasiside