Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 
Riigikogu liikmed küsivad põllumajandusminister Ester Tuiksoolt, miks riigi põllumajanduspoliitika soosib suurtootjaid. Täna andsid viis Riigikogu liiget üle arupärimise, küsides, miks maaelu arengustrateegias toodud meetmete jaotus soosib muu maaelu arvelt suurpõllumajandustootjate konkurentsivõime kasvu läbi tootmise efektiivsuse suurendamise.

Arupärijad jagavad maaelu- ja ettevõtlusorganisatsioonide muret rahastamispoliitika sellise suuna üle, kuna strateegias maaelu mitmekesistamiseks mõeldud prioriteeditelje rahaline maht ja selle alameetmed ei loo piisavalt võimalusi uute maaettevõtete tekkeks ja töökohtade loomiseks.

Riigikogu liikmed keskenduvad küsimusele, millistele kaalutlustele tuginedes on Eesti maaelu arengu strateegia eelnõusse kirjutatud telgedevaheline jaotus tänasel kujul ja miks on jäetud arvestamata maaelu- ja ühiskondlike organisatsioonide seisukohad.

Lisaks tahavad parlamendisaadikud teada, kas põllumajandusminister suudab prognoosida prioriteeditelgede eelnõusse kirjutatud viisil rahastamine elluviimise puhul tööhõivet maapiirkondades ja linnasuunalist migratsiooni.

Üks arupärimise allkirjastajatest – Res Publica fraktsiooni liige Tiit Niilo ütles, et praegu on oluline aru saada, et veel on võimalik maaelu strateegiat muuta, ta soovib, et poliitilisel tasandil hakataks rohkem maaelu arengusse panustama.

"Olukorras, kus maaelu ja -ettevõtluse organisatsioonid on ise aktiivseks muutunud, tuleb otsida edasiviivat jõudu muuta poliitilisi otsuseid maaelu arengule soodsas suunas," rääkis Tiit Niilo.

Tagasiside