Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjoni aseesimehe Liisa Pakosta (IRL) ettepanekul võttis komisjon mõjuvõimuga kauplemise käsitlemise korruptsioonikuriteona enda tööplaani. Pakosta sõnul oli tema ettepanek ajendatud ajakirjandusse lekkinud kahtlustest, et Tallinna linnastruktuuris toimub ametikohtadega kauplemine.

Prokuratuur ei alustanud Pakosta sõnul küll hetkel olemasoleva info põhjal kriminaalmenetlust, kuid linna ametite politiseerimisel ja parteikassa täitmisel linna rahaga on korruptsioonikuriteo tunnused ja see vajab tema sõnul täiendavat uurimist ja selgust.

„Komisjon otsustas üksmeelselt, et laiem arusaam mõjuvõimuga kauplemise mõttest on vajalik ning otsustas pöörduda arutelu avamiseks vastavate spetsialistide poole. Esimene arutelu toimub 8. aprillil koos prokuratuuri  ja Justiitsministeeriumi esindajatega,“ selgitas Pakosta.

„Tallinna linnavalitsuses väidetavalt toimuv ametikohtadega kauplemine ja maksumaksjate rahast erakonna kassa täitmine ei ole seadusega lubatud ja häirib inimeste õiglustunnet. Keskerakonna peasekretäri kiri linnapeale andis esmase kirjaliku tõendi, et ametikohad Tallinna linnas ja parteikassa täitmine on seotud,“ rääkis Pakosta.

Tagasiside