Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu täiskogu hakkab tuleval nädalal arutama tasuta kõrghariduse eelnõud. Riigikogu kultuurikomisjoni liikme Liisa Pakosta (IRL) sõnul on hea märk, et peale pikalt kestnud arutelusid liigutakse edasi konkreetsete täiendus- ja parandusettepanekute poole.

„Oleme nii Riigikogu kultuurikomisjonis kui ka IRL-i fraktsioonis kohtunud kõrghariduse erinevate osapooltega, üliõpilastest rektoriteni, lapsevanematest teadlasteni, gümnasistidest era- ja rakenduskõrgkoolideni. Täna saan kinnitada, et eelnõud on analüüsitud põhjalikult ning Koostöö huvirühmadega on olnud tihe ja tulemusrikas,“ rääkis Pakosta.

„Oleme igati valmis edasi töötama parima eelnõu, parima tasuta kõrghariduse nimel,“ kinnitas Pakosta.

Tema sõnul on oluline, et üliõpilaste sotsiaaltoetused ja tasuta õpe jõustuksid üheaegselt. „On ju arusaadav, et nõudes noortelt suuremat töökust, peame samal ajal vaesemate perede lapsi riigi poolt rohkem toetama. Tasuta kõrghariduse mõte seisneb eeskätt selles, et pere rahakoti suurus ei oleks määrav noore inimese haridusvalikutes. Oleme seda algusest peale rõhutanud ja ka täna on see üks peaküsimusi, kus poliitilist kokkulepet otsitakse. “

Hea märgina tõi Pakosta välja ka asjaolu, et nii üliõpilased kui ka rektorid toetavad tasuta kõrghariduse reformi elluviimist. Tema sõnul on ka opositsioon märkinud, et tänane kõrghariduses vajab muudatusi.

Esialgsete plaanide kohaselt jõuab eelnõu riigikogu istungitesaali 17. novembril. Muudatusettepanekute tegemise jaoks on aega 10 tööpäeva peale eelnõu esimese lugemise lõppemist.

Tagasiside