Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
Isamaa
16.10.2018

Riigikogu arutab täna ühistranspordi seaduse muutmist – ministri asemel otsustaks ühistranspordi dotatsiooni edaspidi Vabariigi valitsus

Isamaa fraktsiooni algatatud ühistranspordiseaduse muutmise seaduse eelnõu (664 SE) kohaselt saavad ühistranspordikeskused õiguse avaliku teenindamise lepingu alusel teostatava bussiliikluse liiniveo piletihinna kehtestamiseks ja ka täiendavate sõidusoodustuste tegemiseks.

“Isamaa fraktsioon leiab, et ühistranspordiseadus vajab muutmist. Ühistranspordi korralduses puudub tänases olukorras üksmeel ning seetõttu valitseb ühistranspordi korraldajate seas ebakindlus,” ütles Andres Metsoja.

„Isamaa nägemuse kohaselt peaks nii ühistranspordi piletitulu kui ka soodustuste tegemise üle otsustama ühistranspordikeskused. Valitsusele antakse pädevus määrata ühistranspordikeskuse dotatsiooni suurus ja maanteeametile jääb järelevalve funktsioon. Isamaa on seisukohal, et ühistransporti tuleb korraldada võimalikult sõitjale lähedal. Seetõttu peab otsustuspädevus koos vastutusega jääma kohalikule tasandile, st ühistranspordikeskusele,” lisas Metsoja.

Eelnõu vastuvõtmisel otsustab ühistranspordi dotatsiooni jagamise edaspidi vastutava ministri asemel Vabariigi valitsus. Ühistransport on tasuline neljas maakonnas (Harju- Rapla-, Lääne-Viru – ja Pärnumaa) ning tasuta ühistransport on rakendunud 11 maakonnas.

Lisainfo:
Andres Metsoja
Isamaa saadik
Tel: 521 9613

Tagasiside