Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjon kujundas täna oma arvamuse Res Publica fraktsiooni ettepaneku osas tühistada omandireformi aluste seaduse (ORAS) 7 lõige 3. See oleks samm õigusselgusetuse likvideerimiseks hilisümberasujate kaasuses ja tooks kaasa hilisümberasujate tunnistamise omandireformi õigustatud subjektideks, sarnase ettepanekuga nägi probleemi lahenemist varasemalt ette ka praegune Riigikohtu esimees Märt Rask.

„Õigusliku järjepidevuse põhimõttele on peaminister Andrus Ansip Riigikogus esinedes korduvalt oma toetust avaldanud. Ka tema käsitluse järgi tuleks tõepoolest ümberasujatele nende vara tagastada. Samas toetasid täna majanduskomisjonis Res Publica ettepanekut ainult Isamaaliidu ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna esindajad, Reformierakonna esindajad aga mitte,” kommenteeris koalitsioonierakondade hinnangut majanduskomisjoni liige Sven Sester (Res Publica).

„Refromierakonna esindajad loobusid toetamast õigusliku järjepidevuse põhimõtet ja hääletasid sisuliselt meile ammu teada Keskerakonna käsitluse poolt ehk siis meie ettepaneku vastu. On kahju, et poliitiline päevahuvi kunstlikult hoida koos valitsust, millel puudub ühine arusaam Eesti ajaloost ja ilmselt ka Eesti Vabariigi iseseisvumise taastamise alustest, tõi ohvriks niivõrd olulise maailmavaatelise küsimuse,” lõpetas Sester.

Lisainfo:

Riina Vändre
Res Publica meediajuht
Tel. 52 92 992

Tagasiside