Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Koalitsioon lükkas täna Riigikogus taas tagasi eelnõu, mis lubaks äriregistri ja kinnistusraamatu andmetega interneti teel tasuta tutvuda. Kinnistusraamatu ja äriregistriga seotud riigilõivudest ja tasudest laekub üle kuue korra rohkem raha kui maksab nende registrite pidamine. 2005. aastal teenis riik registritega seotud riigilõivude ja tasude arvel üle 300 miljoni krooni, registrite pidamiseks kulus aga 43,7 miljonit krooni.

Eelmisel korral lükkas koalitsioon eelnõu tagasi väitega, et käesoleva aasta riigieelarves on arvestatud tasudest laekuva tuluga. Sel korral leidis justiitsminister Rein Lang, et tasude kaotamine oleks ennatlik, kuna Justiitsministeerium koostöös Rahandusministeeriumiga ei ole jõudnud lõpetada analüüsi, mis annaks ülevaate teenustasude kaotamise tagajärgedest ja riigi võimalikest kuludest seoses sellega.

"Justiitsministri senine tegevus annab alust arvata, et see analüüs ei lõpe kunagi, kui seda üldse alustatudki on", märkis Riigikogu liige Sven Sester.  "Mis puutub kuludesse, siis teeb analüüsi raskeks eeskätt see, et midagi eriti analüüsida ei olegi. Riigieelarves on arvestatud, et neid tasusid laekub sel aastal 16,4 miljonit krooni. Lühike analüüs näitab, et kui tasud kaotada, siis ei laekuks midagi," ütles Sester.

Sesteri sõnul on valitsus ettevõtjasõbralik ainult sõnades. "Rein Lang paneb ministeeriumi koduleheküljele ettevõtjatele mõeldud ankeete, kus küsitakse
näiteks, kas tööõigust on vaja reformida. Ei ole mingit mõtet neile küsimustele vastata, sest on ilmselge, et praegune vasakule kalduv valitsus ei suuda sedalaadi küsimustes midagi ette võtta," lisas Sester.

Tagasiside