Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Res Publica suurendas enda esindajate arvu Valgevene demokraatliku arengu kaitseks loodud ühenduses. Res Publica fraktsioonist kuulus enne sellesse ühendusse neli inimest – Marko Mihkelson, Juhan Parts, Mihhail Lotman ja Urmas Reinsalu.

Uued liitujad on Taavi Veskimägi, Urmo Kööbi, Aivar Õun, Olav Aarna, Sven Sester, Reet Roos, Avo Üprus, Ela Tomson, Ants Pauls, Ken-Marti Vaher, Marko Pomerants, Tiit Matsulevitš ja Henn Pärn.

Res Publica saadikud tahavad selle sammuga näidata, et toetavad Valgevene demokraatlikke jõude ja demokraatia arengut Valgevenes. Res Publica tervitab Vladimir Velmani tagasiastumist ühenduse esimehe kohalt ning toetab praeguse aseesimehe Andres Herkeli valimist ühenduse esimehe kohale.

„Velmani avaldused presidendivalimiste eel Valgevenes on olnud kõike muud kui toetusavaldused demokraatia arengule selles Euroopa viimases diktatuuririigis,” ütles Res Publica aseesimees Marko Mihkelson. Ta lisas, et Eesti, kui Euroopa Liidu ühisväärtusi hindava liikmesriigi välispoliitikat ei saa ajada stiilis – räägime demokraatiast, mõtleme Lukašenkast.

Tagasiside