Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Res Publica fraktsiooni algatatud kodanikuühiskonna sihtkapitali seaduse eelnõu ei leidnud täna esimesel lugemisel teiste parlamendifraktsioonide toetust. Eelnõu ettekandja Avo Üprus ütles, et Riigikogu astus täna vastu Res Publica katsele ühiskonda demokratiseerida. "Teiste fraktsioonide esindajad palusid kõnepulti astudes lisaaega, et põhjendada oma vastuseisu, kuid jäid sellele vaatamata põhjenduste otsimisel hätta," ütles Üprus.

Üprus leiab, et välja ütlemata jäänud argument on sotsialistlik stamp, et riik on parim peremees ja otsustamise juurde ei tohi lubada kedagi peale poliitikute. "Res Publica ei ole seda kunagi arvanud, seisame kodanikeühiskonna kujunemise eest, samuti selle eest, et iga inimene ja ühendus oleks kaastatud teda puudutavate otsuste tegemise protsessi," ütles ta.

Seaduse eesmärk on luua paremad võimalused Eesti kodanikuühiskonna arenguks, toetades kodanikeühendusi hasartmängumaksust ning muudest allikatest laekuva raha jaotusmehhanismi ja -põhimõtete määratlemine. Seaduseelnõu ja seletuskirja valmistas algselt ette valmistanud Eesti Mittetulundusühenduste Ümarlaud (EMÜ) ning Res Publica fraktsioon esitas selle täiendatult Riigikogu menetlusse. Eelnõud on selle esialgsel kujul toetanud EMÜ Suurkogul osalenud organisatsioonid.

EMÜ viies Suurkogu toimub 4. veebruaril Tallinnas, kus Eesti mittetulundusühingute tuleviku küsimuste kõrval arutatakse taaskord Kodanikuühiskonna Sihtkapitali asutamist. "Valitsuserakondade otsus EMÜ Suurkogu eel kolmandale sektorile ennast negatiivselt meelde tuletada kindlasti mõjutab selle arutelu käiku. Meie väikeses ühiskonnas on see otsus mitte ainult kentsakas, vaid destruktiivne," sõnas Üprus.

Lisainfo:

Avo Üprus
631 6558

Rauno Veri
RP meedianõunik
53408908, 693 6322

Tagasiside