Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Res Publica parlamendifraktsioon kuulas täna veterinaar – ja toiduameti peadirektori Ago Pärteli ülevaadet linnugripi levikust ja meetmetest, mida kasutatakse või plaanitakse kasutada selle haiguse vastu võitlemisel. Ta ütles, et Eesti täidab kõiki soovitusi kõrge patogeensusega linnugripi vältimiseks – alates piirangutest linnukasvatajatele, lõpetades keeluga tuua riiki sulgi ja käia riskipiirkondades asuvates linnufarmides.

Pärteli sõnul on käesolevaks hetkeks maailmas sellesse haigusesse nakatunud umbes 200 inimest, kellest omakorda 90 on haigusesse surnud. Seega on enam kui pooled inimesed haigusest terveks ravitud, surnud on ennekõike inimesed, kes elavad piiratud ravivõimalustega piirkondades.

Fraktsiooni liikmeid huvitas ennekõike see, kui suur on oht, et tavaline inimene sellesse haigusesse nakatub, Ago Pärteli sõnul on pea kõik surmajuhtumid leidnud aset puhkudel, kus nakatunud inimesed on töötanud otse lindude keskel. Samuti küsiti, kas haigus levib kõikide lindude kaudu, Pärtel ütles, et vähemalt praegu on Euroopas selle tüvega linnugrippi esinenud ainult metslindudel, kodulinnud on meile kõige lähemal nakatunud Ukrainas, Türgis ja Venemaal.

Fraktsiooni liige Urmo Kööbi ütles, et tänane kokkusaamine oli väga kasulik, kuna Ago Pärtel andis riskidest täpse ülevaate, koos sellega ka teadmise, et riik suudab selle ohu suhtes otstarbekalt käituda ja paanikaks põhjust ei ole.

Lisainfo:
Marko Pomerants
Res Publica fraktsiooni esimees
503 1365

Rauno Veri
Res Publica meedianõunik
53408908

Tagasiside