Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRLi esimees Urmas Reinsalu ütles, et kuigi tänasel usaldushääletusel teenis valitsusliit küll usalduse, oli selle hinnaks 226 tuhande pensionäri usalduse murdmine.

Reinsalu sõnul oli vanemapensioni kärbe valitsusliidu poolt lühinägelik ja vastustundetu samm. „Ühelt poolt surus valitsus oma tahtmise läbi, kuid selle hind oli usalduse jaoks ühiskonnas liialt kõrge. Valitsus murdis oma sõna lapsed üles kasvatanud 226 000 eaka suhtes. Mida rohkem on inimesel lapsi, seda valusamalt tänane otsus teda mõjutab,“ ütles Reinsalu.

„Muret tekitav on valitsuse teerulli hoiak. Nimelt ei pidanud sõnades kaasamist deklareerinud valitsus vajalikuks eakate ja lasterikaste perede esindusorganisatsioonidega selles küsimuses konsulteeridagi. Valitsuse esindaja Jürgen Ligi hinnangul oleks kaasamine olnud „väheinformatiivne“,“ rääkis Reinsalu.

Reinsalu sõnul lükkas valitsusliit tagasi ka IRLi kompromissettepanekud ning eelistas selle asemel siduda vanemapensioni edasilükkamise oma usaldushääletust. Tema hinnangul lõi valitsuse otsus äärmiselt kehva pretsedendiga kõigi lastega perede ja eakate jaoks.

Tagasiside