Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRLi parlamendisaadiku Urmas Reinsalu sõnul on täna Riigikogu menetlusse antud Vabariigi Presidendi valimise seaduse muudatuste eesmärk lõpetada olukord, kus osades omavalitsustes jääb presidendi valijameeste valimisel opositsioon täiesti esindamata.

„Uue korra järgi toimuks see volikogus ühes hääletusvoorus ja igal volikogu liikmel oleks üks hääl. Valituks osutuks enim hääli saanud kandidaat ning juhul, kui valijamehi on selle volikogu poolt valida mitu, siis enim hääli saanud kandidaadid ning võrdse häältearvu korral heidetakse liisku,“ ütles Reinsalu täna Riigikogu ees muudatusi selgitades.

Tema sõnul peaks selline seaduses selgelt määratletud menetlus peaks vältima õiguslikke vaidlusi, mis leidsid aset 2001. aastal ja meil on võimalik parlamendis ilma ülemäärase valimissaginata see eelnõu ära menetleda.

„Põhiseaduslike institutsioonide valimist ja moodustamist puudutavates küsimustes on vajalik tagada põhiseaduses sätestatud nõudena õigusselgus, see on vajalik, kuna aitab meid probleemidest lahti saada,“ ütles Reinsalu parlamendi kõnetoolist.

Vabariigi Presidendi valimise seaduse muudatused algatasid IRLi, Reformerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Eestimaa Roheliste parlamendifraktsioonid.

Tagasiside