Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRL-i fraktsiooni esimehe Urmas Reinsalu sõnul näitab tänane Konkurentsiameti kui sõltumatu hinnaregulaatori ettekirjutus Tallinna Veele, et monopolide ohjeldamise seaduses praktikas töötab.
 
„Me näeme, et monopolide ohjeldamise seaduses ette nähtud regulatsioon veeteenuse tarbijate huvide kaitseks ja põhjendatult õiglaseks hinnakujunduse määramiseks toimib,“ sõnas Reinsalu.
 
„Nii õiguskantsler kui ka Konkurentsiamet on oma varasemates analüüsides juhtinud tähelepanu Tallinna Vee põhjendamatult kõrgele hinnatasemele. Monopolide ohjeldamise seadusega anti Tallinna Vee hinna reguleerimine Tallinna linna pädevusest üle Konkurentsiameti pädevusse. Selle tulemusena luhtus Tallinna Vee kavatsus tõsta vee hinda. Teise konkreetse sammuna näeme, et  Konkurentsiamet on teinud ettekirjutuse hinnataseme langetamiseks 36% võrra,“ rääkis Reinsalu.
 
Reinsalu sõnul omab tänane ettekirjutus jõustumisel mõju tarbijahinna tasemele kogu riigis. Tema hinnangul kasutab Tallinna Vesi kõiki õiguskaitse võimalusi Konkurentsiameti ettekirjutuse vaidlustamiseks.

Tagasiside