Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRLi esimees Urmas Reinsalu ütles Riigikogus kõrgharidusreformi kolmandal lugemisel, et reformiga astume samasse klubisse Põhjamaadega, nagu Soome ja Rootsi, kes pakuvad tasuta õpet kõrgkoolis kõigile võimekatele inimestele.

„Kõrgharidusreformiga tagatakse kõrghariduse parem kättesaadavus. Reformiga lisandub 3500 täiendavat tasuta õppekohta ning kõrghariduse riigipoolne rahastamine suureneb üle 25%,” ütles Reinsalu.

Ta lisas, et seaduse vastuvõtmisega muutub kõrgharidus senisest õiglasemaks. „Tasuta kõrghariduse kehtestamisega kaotame ebaõigluse olukorra, kus osad tudengid õpivad tasuta, teised aga maksavad kogu ülikoolis oleku vältel, praktiliselt sõltumata oma õpingutulemustest. Reformi tulemusena saavad tasuta õppima asuda kõik ülikooli sisseastumiseks piisavalt võimekad üliõpilased.”

Reinsalu sõnul saavad tasuta õppida kõik täiskoormusel õppivad üliõpilased. „Kui aga mingitel põhjustel jääb üliõpilasel mõni ainepunkt tegemata, on ülikoolil õigus raha küsida üksnes tegematajäänud ainepunktide eest,” rõhutas ta.

Tagasiside