Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 „Selle hääletusega asetasid valitsusparteid Eesti parlamendi b-kategooriasse,” ütles Isamaa ja Res Publica Liidu saadik Urmas Reinsalu.  Ta juhtis tähelepanu sellele, et maailmas on riike, mille parlamendid on võimelised korruptsiooniafääridele reageerima, ja riike, mille parlamendid seda ei suuda.  

Riigikogu lükkas täna koalitsioonisaadikute häältega tagasi ajakirjanduse andmetel Eesti ajaloo suurima korruptiivse tehingu uurimiseks parlamendi uurimiskomisjoni loomise.  

„Maatehingute uurimiskomisjon oleks olnud meetod avalikkuse teavitamiseks, koalitsiooniparteide soovimatus tõde esile tuua sunnib küsima kas tahetakse varjata juhtimisalast lohakust, omakasupüüdlikku pahatahtlikkust või laiaulatuslikku „teadmistepõhist” rikastumisskeemi,” ütles Reinsalu.  

„Komisjoni eesmärk olnuks tuua avalikkuse ette tõde tehingute kohta ja pakkuda välja korraldus, mis välistaks tulevikus säherdused tehingud, paraku ei ole valitus astunud siiani ühtegi sammu tõe tuvastamiseks,” ütles Reinsalu. Tema sõnul suurendas usaldamatust keskkonnaministeeriumi siseauditi järeldus, mille kohaselt on Maa-ameti tegevus ja selle kontrollmehhanismid nõuetekohased.  

“Oli uskumatu, et Rahvaliit tegi ettepaneku komisjoni moodustamine blokeerida, Villu Reiljani tahet täites lasti käest võimalus oma nimi puhtaks pesta ja ainult süvendati kahtlusi,” sõnas Reinsalu.

Tagasiside