Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

„Koalitsioon ei suuda tõsta laste huve kõrgemale poliitilisest mängukirest,” ütles Riigikogu liige Reet Roos pärast seda kui valitsusliidu saadikud hääletasid täna lapsele elatise tagamise seaduse parlamendi menetlusest välja.

„Mul on hea meel, et kõik fraktsioonid tunnistasid oma sõnavõttudes küll probleemi olemasolu, kuid ometi on kurb, et eelnõu tegelikkuses toetuseta jäi,” sõnas Roos.

Tema sõnul on kahetsusväärne, et valitsusparteide saadikud otsisid ettekäändeid eelnõu kritiseerimiseks murest, kuidas riik lapsele elatiseks makstava raha ikka täpselt tagasi saab.

„Eriti küüniline on aga tuua puuduseks kohtutäiturite süsteemi kõlbmatust, jättes lapsed sellesama süsteemi sisse raha ootama,” ütles Roos. Ta ütles, et on masendav kuulata tühje etteheiteid elatise saajate ringi laiendamise vajalikkusest, olukorras, kus täna keeldutakse üldse kellelegi elatist maksmast.

Lapsele elatise tagamise seadus on Res Publica algatus, mille eesmärk on tagada riiklikult elatis neile lastele, kelle üks vanem oma seaduslikku kohustust ei täida.

Tagasiside