Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni esimees ütles Riigikogus menetlusse võetud 2017. aasta eelarve kohta, et selle eelarvega viiakse ellu IRLi peamine valimislubadus – madalapalgaliste maksutagastus. Sibul rõhutas, et tegemist on riigieelarve jaoks uue meetmega, mis kasvatab 2016. aastal madalat palka saanud inimeste sissetulekuid aastas kuni 710 euro võrra.

„On loomulik, et riik ei võta inimestelt, kes teenivad alampalka või sellega sarnast palka, tulumaksu, sest selle palgaga on niigi raske toime tulla,“ ütles Sibul ja rõhutas, et tegemist on sihitud tööjõumakse vähendava maksumeetmega, mille eelduseks on see, et inimene on eelmisel aastal vähemalt 6 kuud töötanud ja tulumaksu maksnud.

Lisaks maksutagastusele tõstis Sibul eelarvest esile, et tuleval aastal suurendatakse lastega perede heaolu ja sündide soodustamist, milleks on eelarves ette nähtud 17,3 mln eurot.

„On hea, et eelarves on uus lasterikka pere toetus ja see tähendab, et vähemalt kolme lapsega perele makstakse alates 2017. aasta 1. juulist lisatoetust 200 eurot kuus. Väga suurtele peredele, kus on seitse ja enam last makstakse peredele täiendavalt 370 eurot kuus,“ selgitas ta. Sibul ütles, et koos rakenduva elatisfondi ja uute lasteaiakohtadega on tegemist olulise meetmega, millega riik toetab lastega peresid.

Samuti rõhutas Sibul, et praeguses julgeolekuolukorras on väga oluline, et eelarves kavandatud kaitsekulud on kõigi aegade suurimad, ületades koos liitlaste vastuvõtuks vajalike summadega kaht protsenti. „Meie jaoks on selline kokkulepe kaitsekulude osas väga hea tulemus,“ lõpetas Sibul.

Kontakt:

Priit Värk

[email protected]

Tagasiside