Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna võeti Riigikogus vastu seadusemuudetus millega korrastati metallitöötlemise ja vahendamisega seonduvat turgu. Rahanduskomisjoni liikme Priit Sibula (IRL) sõnul hakatakse edaspidi osade toodete puhul rakendama käibemaksu osas pöördmaksustamist.

Sibul selgitas, et pöördmaksustamise korral väheneb oluliselt puhverettevõtete kasutamine, kuna käibemaksu tasub riigi tuludesse kauba saaja. „Maksupettus, mis antud valdkonnas levib, seisneb selles, et luuakse puhverettevõtted,  kes märgivad arvele käibemaksu, mida nad aga riigi tuludesse ei tasu. Samas kauba ostja küsib arvele märgitud käibemaksu riigilt tagasi.“

„See meede tagab metallisektori ettevõtjatele võrdsed tingimused turul tegutsemiseks ja suurendab riigi tulusid eeldatavalt 5 miljoni euro võrra. Kusjuures pöördmaksustamise ettepaneku tegid metallisektori ettevõtted seetõttu, et metallisektoris on käibemaksupettusi võrreldes muude valdkondadega väga palju ning ausalt tegutsedes on raske konkurentsis püsida,“ ütles Sibul.

Ta kommenteeris, et valdkondi, kus riiki petetakse ning turgu solgitakse ja aus äriajamine untsu keeratakse, on lisaks metallile veel “alati jagub Eestis nö nutikaid, kes leiavad võimalusi, kuidas riiki lohku tõmmata ja ühe seadusemuudatusega seda ei remondi, kuid sammuke edasi on see kindlasti.”

Metallitoodetele on pöördmaksustamine kehtestatud Poolas, Austrias, Slovakkias, Tšehhis, Ungaris ja Saksamaal.

Kontakt
Priit Värk
58053895

Tagasiside