Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni esimees Priit Sibul ei nõustu hetkel kehtivate erakooliseaduse muudatustega ning tema sõnul tuleks lähtuda erakoolide rahastamise probleemile terviklikult - koolivõrgu korrastamise kontekstis.

„IRL fraktsioon on koostanud oma nägemusel põhinevad ettepanekud olukorra lahendamiseks. Me soovime, et seadusandluses defineeritakse koolivõrk ning lähtutakse põhimõttest, et selle osaks peavad olema kõik koolid sealhulgas erakoolid,“ ütles Sibul.

Tema sõnul on ettepaneku üheks kandavaks teljeks, et kohalik omavalitsus rahastab oma koolivõrku kuuluvaid koole. Selleks tuleb seaduses määratleda see ühemõtteliselt kohaliku ülesandena, mida omavalitsus peab finantseerima oma tulubaasi arvelt.

„Täna on riigikohus öelnud, et omavalitsustele on pandud kohustus tasuda erakoolides õppivate laste eest, kuid riik pole selleks andnud piisavaid finantsvahendeid. Vajadusel tuleb selle ülesande finantseerimise tagamiseks tõsta omavalitsuste tulubaasi laekuvat tulumaksuosa ja need kokkulepped tuleb sõlmida omavalitsusliitude esindusorganisatsioonidega 2017. aasta riigieelarve läbirääkimistel,“ selgitas Sibul.

„Nii on erakoolidel kindlus, et iga eelarveaasta või valimistsükli järel ei muutu nende rahastamispõhimõtted ning kohalikel omavalitsustel on piisav rahastus olemas,“ kõneles ta.

Lõpetuseks ütles Sibul, et riiklikku haridustoetuste süsteemi ei muudeta oluliselt ja õpetajate palgad kaetakse erakoolidele analoogselt praegusele rahastamissüsteemile otse riigi poolt.

Tagasiside