Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjoni esimehe Marko Pomerantsi (IRL) sõnul on VEB fondi puhul kõige olulisem maksimaalse selguse saamine.

„VEB fondi puudutavas on peamine maksimaalne võimalik selgus, absoluutse tõe väljaselgitamine oleks  ilmselgelt ebareaalne küsimusepüstitus. Uurimisega edasi minekuks oleks kõige mõistlikum ära oodata Riigikontrolli audit, mille järel saab vajadusel tööd alustada vastav parlamendi uurimiskomisjon,“ ütles Pomerants.

„Ei saa ju välistada, et Riigikontrolli auditi valmimise järel ei ole vajalik enam uurimisega edasi minna. Teisalt ei ole riigikontroll aga öelnud, millal nendepoolne audit valmis võiks saada. Seetõttu on võimalik, et juba paralleelselt riigikontrolliga peab tööd alustama ka riigikogu erikomisjon,“ rääkis Pomerants.

Pomerantsi sõnul tuleb riigikogu erikomisjonile püstitada konkreetsed ülesanded ja tähtajad püstitatud ülesannetele vastuste leidmiseks. Järgmiseks oluliseks etapiks dokumentide inspektsiooni järel peab ta asjaosaliste küsitlemist.

Tema arvates võiks  saavutatav selgus majas olla enne jaanipäeva, kuigi hetkel on ebaselge Riigikontrolli töötempo selles küsimuses.

IRLi fraktsioon otsustas täna, et moodustamisel oleva VEB fondi uuriva riigikogu erikomisjoni liikmeks esitatakse Marko Pomerants, asendusliikmeks Priit Sibul.

Tagasiside