Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Ants PaulsRiigikogu liige Ants Pauls palub Riigiprokuratuuril algatada kriminaalmenetluse selgitamaks valimis- ja hääletamisvabaduse rikkumise võimalikku toimepanekut Narva Peetri koolis.

Ta ootab, et Riigiprokuratuur kontrolliks teavet rikkumiste kohta, millele viitab ajaleht Narvskaja Gazeta artiklis „Stalinistlik režiim Peetri koolis”, mis põhineb kooli töötajate poolt ajalehe toimetusele saadetud kirjal. Selles artiklis on avaldatud andmeid, mis viitavad valimisvabaduse vastaste süütegude võimalikule toimepanemisele.

Ajalehe väitel oli kooli direktor J. N. Tšertova, ja temale lähedane seltskond, viimaste Narva linnavolikogu valimiste eel nõudnud regulaarselt Peetri kooli õpetajate käest aruandeid selle kohta, kui palju lapsevanemaid ja kooli töötajate sugulasi hääletab direktori poolt.

 

Õpetajad pidid 2005. aasta sügisel agiteerima inimesi direktori poolt hääletama – klassijuhatajaid kohustati lapsevanematega vestlema ja võtma allkirju, kooli töötajatelt ja nende sugulastelt eeldati direktori poolt hääletamist. Samuti nõuti, et Keskerakonda kuuluv direktor peab valimistel peab kokku saama 800 häält. Kui direktori valimistulemus osutus halvemaks, said kooli töötajad pahandada.

Ants Pauls palub Riigiprokuratuuril kontrollida nende asjaolude vastavust tegelikkusele ja selgitada kriminaalmenetluse kaudu, kas on rikutud inimeste valimis- ja hääletamisvabadust.

Pauls pöördus ka haridusministri poole, küsides hinnangut koolidirektori käitumisele, kes väidetavalt on sundinud kooli töötajaid osalema oma valimiskampaanias ning mõjutama koolis õppivate laste vanemaid enda poolt hääletama.

Tagasiside