Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

„Peaminister Andrus Ansipi juhitava valitsusliidu tegevus raudtee taasriigistamisel on tänaseks võtnud seadusevastase vormi,” ütles Isamaa ja Res Publica Liidu parlamendisaadik Juhan Parts. Riigikogu majanduskomisjon otsustas täna koalitsioonisaadikute häältega toetada aktsiaseltsi Eesti Raudtee taasriigistamist, vaatamata sellele, et Riigikogu juriidilise osakonna hinnangul on sellekohane eelnõu põhiseadusega vastuolus.

Riigikogu liikmed esitasid täna peaminister Andrus Ansipile küsimused ka selle kohta, miks ei ole paika pidanud peaministri lubadused võimaldada Riigikogu liikmetel tutvuda raudtee taasriigistamise lepingutega. Peaminister on infotunnis väitnud, et Riigikogu liikmed saavad lepingutega tutvuda enne nende sõlmimist.

Minister Savisaar ei andnud aga kirjalikule nõudele vaatamata lepinguid välja, kuulutades tagatipuks ka oma vastuse konfidentsiaalseks. „Sellise keerutamise põhjuseks on ilmselt hirm, et avalikkus saab aimu sellest, kui kehva seisu on Savisaare tegevus ministrina pannud riigi suhetes Eesti Raudteega.

Riiki ähvardavad ministri seadusevastasest käitumisest tingitud miljarditesse kroonidesse ulatuvad nõuded, mis on esitatud vahekohtusse. Raudtee tagasiostmise hinnas sisaldub seega ka mitmesaja miljoni kroonine valuraha selle jama eest, mille Savisaar on tekitanud,” ütles Parts.

Tagasiside