Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Isamaa ja Res Publica Liidu parlamendisaadik Juhan Partsi hinnangul on valitsus jätnud sotsiaalminister Jaak Aabi üksi, silmitsi streigiks valmistuvate arstide ja meditsiinitöötajatega, andmata talle tegutsemiseks piisavaid volitusi.

„Valitsusliidu terviseprogramm on täitmata ja peaminister Ansip teeb, nagu ei kuulekski ta meditsiinitöötajaid, kelle seisukohad läbirääkimistel on leida lisaks palgaküsimusele lahendus ka tervishoiu teistele probleemidele. Arstide ja õdede seisukohad on mõistetavad.” 

Partsi sõnul on pretsedenditu peaminister Andrus Ansipi tänane vastus Riigikogu infotunnis, kui ta ütles, et ei sekku meditsiinitöötajate streigiga kerkinud küsimustesse. „Võti streigi ärahoidmiseks on peaminister Ansipi taskus, mistõttu oleks loomulik, et valitsus koguneks kiires korras otsima lahendusi, millega minna läbirääkimistelaua taha juba homme.”

Arvestades asjaolu, et mitmed küsimused vajavad pikemaajalisi poliitilisi kokkuleppeid, siis on Isamaa ja Res Publica Liidu saadikud valmis valitsuse seisukohaga töötama, et anda sellele laiemapõhjaline poliitiline toetus.

„IRL-i saadikud ootavad Ansipilt kutset läbirääkimistele, et aidata valitsusel streiki ära hoida,” sõnas Parts.

Tagasiside