Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kümme Riigikogu Res Publica ja Isamaaliidu fraktsiooni liiget esitasid siseministrile arupärimise, selgitamaks, mida on valitsus teinud raskete kuritegude uurimis- ja jälitusametnike motiveerimiseks.

„Arupärimisega tahame jätkuvalt juhtida tähelepanu, et raskete kuritegude uurimisse pannakse äärmiselt vähe ressurssi, see tähendab eelkõige korruptsiooni- ja narkokuritegude uurimisametnike suurt puudust, olemasolevate ametnike alamotiveeritust ja märgatavat puudust tehnilistest vahenditest. Ilma ressursita jääb aga nn võitlus nende keerulise olemusega kuritegudega endiselt tühjadeks sõnadeks,” ütles arupärimise üleandja Riigikogu liige Ken-Marti Vaher.

Arupärimises seisab, et siseminister Kalle Laanet on eelmisel aastal lubanud parandada raskemate kuritegude, eelkõige narko- ja korruptsioonikuritegude uurijate ja jälitajate motivatsiooni, väites, et politsei selle aasta eelarvesse arvestati kriminaalpolitseinike palkade tõstmiseks 15 miljonit lisakrooni.

Pöördujad tahavad teada, milleks täpselt on see raha kulutatud, kui mitme ametniku töötasu on suurendatud ja kui mitu raskete kuritegude uurijat või jälitajat on lisaks palgatud. Ka tahetakse teada, kui mitut uurimis- või jälitusametnikku on sel aastal täiendavalt motiveeritud ja kui palju kvalifitseeritud ametnikke on juurde palgatud.

Riigikogu liikmed küsivad, kui palju on ametis ainult korruptsioonikuritegudele keskendunud uurijaid ja suur on nende keskmine palk. Samuti soovivad parlamendisaadikud teada, kas Kalle Laanet on muutnud oma möödunud sügisel väljendatud seisukohta, et korruptsiooniuurijate arv on piisav, kuigi nii prokuratuur kui ka politseijuht on korduvalt väljendanud vastupidist.

Lisainfo:

Ken-Marti Vaher
Riigikogu liige
Res Publica
503 4674

Rauno Veri
Res Publica meedianõunik
5340 8908

Tagasiside