Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Neli Res Publica saadikut andsid täna Riigikogus üle arupärimise 22 küsimusega peaminister Andrus Ansipile. Henn Pärn, Marko Pomerants, Andres Jalak ja Ants Pauls tahavad Andrus Ansipilt teada, milline on valitsuse poliitika Eesti Raudtee võimaliku tuleviku osas, milliste kaalutlustele põhinedes takistab valitsus BRSi oma osaluse müümisel ning millistele dokumentidele, analüüsidele ja audititele põhinevad valitsusliikmete hinnangud raudtee infrastruktuuri olukorrale ja investeerimiskohustuste täitmisele ning milliste argumentide toel on riik endale võtnud miljarditesse ulatuvad kohustused.

Neid huvitab, millist mõju avaldavad Eesti investeerimiskliimale valitsuse sammud Eesti Raudtee teise osanikuga suhtlemisel , kapitali vaba liikumise takistamisel ning miks pidas valitsus mõistlikumaks lahenduseks Eesti Raudtee vägivaldset taasriigistamist erastamislepingu lõpetamise abil.

"Oleme jõudnud olukorda, kus ühelt poolt ei oma ükski siin resideeriv välisinvestor mingit kindlust Eesti investeerimiskliima tuleviku osas ning kus teisalt on raudtee tulevikuga seonduvalt rohkem segadust kui varem. Valitsuse tõmblevat ja arulagedat käitumist suhtlemisel Eesti Raudteega, kus ta ise on osanik, on hakanud aina enam ja enam tunduma, et keegi annab peaminister Andrus Ansipile raudtee teemal väga halba nõu," lausus arupärimisele alla kirjutanud Riigikogu liige Henn Pärn.

Tagasiside