Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Erki Nool ütles täna parlamendis toimunud tervishoiupoliitika-arutelul, et kõige kasulikum investeering tervise valdkonnas on tervislike eluviiside propageerimine.

“Enne valimisi võime ennast petta ja anda ükskõik kui suuri lubadusi meditsiinivaldkonnas, kuid kui inimesed ei hakka ise oma tervise eest hoolt kandma ei parane midagi, sest Eesti riik ei ole võimeline andma kõigile inimestele meditsiini raha lisamisega seda kindlust, mis on tervel inimesel,” ütles Nool.

Ta juhib tähelepanu sellele, et noorte liikumine ja tervislikud eluviisid igas eas inimestel on kokkuvõttes parim tervisekindlustus.

“Ma olen näinud meditsiiniteenuseid paljudes riikides ja võin kinnitada, et Eestis on meditsiin väga heal tasemel ja sellesse sektorisse raha juurdeandmine ei anna suurt tulemust,” ütles Nool.

“10-aastane laps saab 10 korda suuremat füüsilist koormust kui täiskasvanud, kes kannavad tihti oma auto eest ka rohkem hoolt, kui iseenda tervise eest,” ütles Nool olulise tähtsusega riikliku küsimuse “Tervishoiu olukord Eestis” arutelul.

Tagasiside