Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRLi parlamendisaadik Marko Mihkelson juhtis tänasel pressikonverentsil ajakirjanike tähelepanu avalikele materjalidele, mille pinnalt on võimalik tõstatada küsimus Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) presidendi Rene van der Lindeni majanduslike või isiklike huvide kohta Venemaal.

Ta tutvustas väljavõtteid Vene meediakanalitest, mis viitavad van der Lindeni seostele firmaga Noble House Holding, mille nõuandva kogu esimees viimane on. Noble House Holding alustas 2007. aasta juunis Venemaal Vladimiri oblastis Sobinski rajoonis Venemaa esimese ja suurima Euroopa standarditele vastava tehnopargi rajamist. Investeeringu kogumahtu on hinnatud pea kaheksale miljardile kroonile.

Marko Mihkelson tõstatas küsimuse, kas ENPA presidendil on sobilik osaleda suuremahulises tööstuslikus ettevõtmises Venemaal. „See küsimus seda asjakohasem, et esimesel oktoobril jõustus ENPA resolutsioon 1554, mille järgi peavad raportöörid, kui neil on mingeidki personaalseid, majanduslikke või finantsilisi huvisid mingis riigis, need deklareerima.”

Ta toonitas, et vastavalt sellele dokumendile oodatakse ENPA liikmetelt oma huvide teatavakstegemist enne sõnavõtte plenaaristungil või komitees teemadel, mille osas neil on professionaalseid, isiklikke, rahalisi või majanduslikke huvisid, mida võiks pidada asjakohaseks või konfliktseks.

Mihkelson tutvustas materjale, selgitamaks, millele ta tugines kirjutades selle aasta 1. augustil oma ajaveebis, et talle pole Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) presidendi Rene van der Lindeni Venemaad toetav ja soosiv positsioon üllatuseks.

Tagasiside