Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson (IRL) kutsub Riigikogu ülesse tegema poliitilist avaldust demokraatliku Ukraina toetuseks. Mihkelsoni sõnul peaks Riigikogu oma avalduses kutsuma Euroopa Liitu läbi vaatama oma senise Ukraina suunalise poliitika ning tegema kõik, et aidata kaasa Ukraina võimalikult kiirele tagasipöördumisele demokraatia ja õigusriigi põhimõtete juurde.

„Avaldusega tuleb Euroopa liidrite ja poliitikute tähelepanu suunata Ukrainale, sest seal toimuv ei määra üksnes Ukraina, vaid ka Euroopa saatust. Euroopa Liidul tuleb anda Ukrainale edasi selge sõnum – tee Euroopasse on avatud ning see võiks Euroopasse kuuluvale demokraatia ja õigusriigi põhimõtteid austavale Ukraina riigile ja rahvale lõppeda Euroopa Liidu liikmelisusega,“ rääkis Mihkelson.

Ukrainas valitsevas keerulises olukorras tuleks Mihkelsoni hinnangul jõuda võimalikult kiiresti poliitilisele kokkuleppele, mis vastab Ukraina rahva enamuse tahtele. „Ukraina kuulub Euroopasse ning rahva enamuse soov on riigi tihedam lõimumine Euroopa väärtusruumiga,” rõhutas Mihkelson.

Mihkelsoni sõnul peavad Ukraina võimud viivitamatult lõpetama jõu kasutamise rahumeelsete meelavaldajate vastu, et hoida ära edasist vägivalda ja vältida uusi inimohvreid. Tema hinnangul tuleb Euroopa Nõukogu Parlamentaarsel Assambleel juba eeloleval nädalal toimuval istungjärgul Strasbourgis arutada erakorraliselt olukorda Ukrainas ning saata Kiievisse oma vaatlusmissioon.

Tagasiside