Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRLi riigikogu fraktsioon andis täna menetlusse eelnõu, mille kohaselt tuleb valitsusel esitada enne Rail Balticu raudteetrassi asukoha kinnitamist see ka Riigikogule seisukoha kujundamiseks.

„Rail Balticu näol on tegemist iseseisva Eesti olulisema taristuprojektiga, mille ehitamine mõjutab sõltuvalt trassi kulgemisest paljude inimeste igapäevaelu. Rail Balticu raudteetrassi kulgemine on paljude inimeste jaoks tähtis küsimus, sest see mõjutab trassi ääres elavaid inimesi, maaomanikke ja põllumehi, sellel on arvestatavad mõjud keskkonnale ja liikluskorraldusele. Samuti sõltub trassist ka raudtee pikkus ja maksumus,“ rääkis riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Seetõttu on Mihkelsoni sõnul põhjendatud trassi kulgemise arutamine ja seisukoha kujundamine Riigikogus enne, kui hakatakse järgmises etapis detailsemalt planeerima raudtee ületusvõimalusi, erinevaid juurdepääse kui uusi ühendusteid.

„Trassi kulgemise küsimus on leidnud ühiskonnas laia kõlapinda. Oma ettepanekud on teinud Eesti Teaduste Akadeemia juhatus, mitmed mittetulundusühingud ja võimalikule trassile jäävad omavalitsused. Seetõttu on oluline, et enne kui valitsus kinnitab trassikoridori, kujundab oma seisukoha ka Riigikogu,“ ütles Mihkelson.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi andmetel on kavandatava raudtee trassi pikkuseks Eestis 211,4 kilomeetrit ja selle kogumaksumuseks 1,1 miljardit eurot.

Tagasiside