Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni (IRL) sõnul tuleb Euroopa Komisjoni uue koosseisu kokkuseadmisel valida välispoliitika ja energiapoliitika eest vastutavateks need poliitikud, kes teavad väga hästi Putini Venemaa olemust.
 
„Putini Venemaa ei varja juba ammu, et nende soov on viisil või teisel taastada kunagise impeeriumi hiilgus. Putini ambitsioonidest lähtuvalt peab Euroopa Liit ümber kujundama oma Venemaa suunalise poliitika. See eeldab, et eelkõige välis- ja energiapoliitika eest vastutavad komisjonäärid teavad Putuni Venemaa tõelist olemust ega lähtu suhtlusel Venemaaga illusioonidest. Pehme venemaasuunalise poliitika aeg on ümber,” rääkis Mihkelson.
 
Mihkelsoni sõnul on esmatähtis vähendada Euroopa sõltuvust Putini Venemaa korruptiivsest mõjust. See tähendab tema hinnangul eeskätt energiapoliitika muutmist ning kaitsealase koostöö peatamist Kremliga.
 
„Mida sõltumatum on Euroopa Venemaa rahast ja gaasist ning mida konkurentsivõimelisem on Euroopa majandus, seda kindlam on Eesti tulevik. Samuti tuleb toetada kõigekülgselt Ukraina ja teiste Euroopa riikide euroopalikke pürgimusi, sest nende edu ja hakkamasaamine on oluline tagatis meie enda julgeolekule” lisas Mihkelson.

Mihelsoni sõnul on Venemaa agressioon Ukraina vastu juba praegu keeranud pea peale kogu Europpa julgeolekusüsteemi, mille üheks alustalaks oli 1975. aastal Helsingis sõlmitud kokkulepe kontinendi piiride puutumatusest ja teineteise suveräänsuse austamisest.

Tagasiside