Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson (IRL) ütles täna Eesti Kinnisvarafirmade Liidu aastaseminaril esinedes, et vaatamata keerulisemaks muutunud julgeolekukeskkonnale on Eestil täna olemas vaba maailma parim kindlustuspoliis – kuulumine NATOsse.
 
Seminaril avaettekandega esinenud Mihkelson rõhutas, et alates läinud kümnendi lõpust on nii laiemalt maailmas kui vahetult meie regioonis toimumas rahvusvahelistes suhetes tõsised nihestumised.
 
“Täna näeme mitmel pool maailmas, et Teise maailmasõja järgne rahvusvaheliste suhete süsteem on langenud väga suure surve alla. Küsimus on selles, kas maailm suudab uueneda rakendades kehtivat rahvusvahelist õigust või oleme silmitsi suuremate vastasseisude või isegi konfliktidega,” kirjeldas Mihkelson üha keerulisemaks ja raskesti aimatavaks muutunud maailma.
 
Mihkelsoni sõnul on paratamatu, et Eestisse investeerida soovijatel on tänases riskianalüüsis lisandunud ka geopoliitiline komponent. Samas lisas Mihkelson, et küsimusele, kas Eestisse on turvaline investeerida, on lihtne vastus – Eestil on vaatamata keerukale naabrusele mitmekülgselt tagatud julgeolek ning seda omades peaksime enda asukohta nägema suure eelisena.
 
“Keskendudes julgeoleku tugevdamisele ei tohi valitsus kindlasti vähendada tähelepanu Eesti rahvusvahelise konkurentsivõime kasvatamisele. Selle alla käivad tegevused alates  soodsama ettevõtluskeskkonna loomisest kuni Eesti positsioonide parandamiseni uutel kasvuturgudel,” rääkis Mihkelson. 

Tagasiside