Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Marko MihkelsonRiigikogu väliskomisjoni aseesimees Marko Mihkelson soovitab Eesti valitsusel koos partneritega Riia tippkohtumise eel ja ajal aktiivselt toetada alliansi laienemist, tehes seda läbi konkreetsete riikide või piirkondade mainimise, kellest võiksid saada lähitulevikus NATO liikmesmaad.

„See on sama vajalik, kui meie piirkonna esmakordne mainimine samas kontekstis 1997. aasta suvel NATO Madridi tippkohtumisel. Toonase kohtumise asjaosalised mäletavad väga hästi, kui keeruline selle pealtnäha väikese sõnastuse sissesaamine oli ning millise efekti ta hiljem andis,” sõnas Mihkelson.

USA Senat võttis reedel ühehäälselt vastu dokumendi, millega sisuliselt toetati Georgia, Makedoonia, Albaania ja Horvaatia liitumist NATOga. Sama viide tehti ka Ukraina suunal, kui viimane peaks soovima alliansiga liituda.

„NATO Vabaduse Konsolideerimise Akt 2006, nagu selle dokumendi nimi kõlab, on kahtlemata jõuliseks poliitiliseks sõnumiks läheneva Riia tippkohtumise eel,” ütles Mihkelson.

Tema sõnul on Georgia ja Ukraina toetuseks initsiatiivi näidanud senati välissuhete komitee esimees Richard Lugar olnud ka Eesti aktiivne toetaja NATO-liikmelisuse saavutamisel.

Tagasiside