Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäeval läbis Riigikogus esimese lugemise seadusemuudatus, mis võimaldab kolmelapselistele peredele täiendavad 1200 eurot maksuvaba tulu aastas. Muudatused tulumaksuseaduses puudutavad lisaks täiendavat tulumaksuvabastust alates kolmandast lapsest ka sünnitus- või koondamishüvitisi ja toetusi lasterikastele peredele. Samuti lahendatakse kolmandate riikidega seotud maksustamise ebakõlad.

Rahanduskomisjoni esimehe Aivar Koka (Isamaa) sõnul panustavad plaanitavad muudatused lasterikaste perede turvatundesse. „Isamaa jaoks on oluline, et pärast muudatust suureneb täiendav maksuvaba tulu lapse eest alates kolmandast lapsest 100 eurot võrra kuus. Lisaks vabastatakse tulumaksust riigieelarvest makstavad toetused lasterikka pere elamistingimuste parendamiseks ja väikeelamu energiatõhususe suurendamiseks,“ ütles Kokk.

Lisaks saab pärast seaduse vastuvõtmist lahenduse aasta lõpus sünnitajate maksustamise küsimus. „Pärast seadusemuudatust luuakse sünnitus- või koondamishüvitise saanutele võimalus lükata osa oma hüvitisest maksustamise mõttes järgmisesse aastasse, et kasutada oma maksuvaba tulu senisel tasemel,“ selgitas Kokk.

Ta rõhutas, et eelnõu  kohaselt ei vähene täiendav maksuvaba tulu lapse eest, kui laps saab toitjakaotuspensioni või rahvapensioni toitja kaotuse korral. Eelnõuga võetakse üle ka EL-i direktiiv kolmandate riikidega seotud maksustamise ebakõlade kohta.

Lisainfo:

Aivar Kokk
Riigikogu rahanduskomisjoni esimees

Tagasiside