Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRLi ja Reformierakonna fraktsiooni esimehed peavad opositsiooni tegevust põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse (PGS) menetlemisel vastutustundeks ning avaldavad kahetsust, et opositsioon teeb poliitteatrit hariduse arvelt.

IRLi fraktsiooni esimehe Kaia Iva sõnul puudub 20 tundi kestnud riigikogu istungil igasugune konstruktiivne element. „Opositsiooni taktika on võta 10 minutilisi vaheaegu, et lükata edasi Eesti hariduskorralduse jaoks hädavajalike muudatuste seadustamist. Valitsus kiitis PGSi eelnõu heaks 6.detsembril ja riigikogu kultuurikomisjonis on seda arutatud rohkem kui kahekümnel korral. Eelnõu menetlemisel on arvesse võetud mitmeid opositsiooni poolt tehtud parandusi. Kahjuks toimub opositsiooni traditsiooniline „suveetendus“ seekord hariduse arvelt,“ ütles Kaia Iva.

Reformierakonna fraktsiooni esimees Jaanus Tamkivi ütles, et sotsiaaldemokraatide meetodid parlamendi tööd takistada on häbiväärsed. „Sisulisi ideid nad ei ole pakkunud. Tuleb aru saada, et iga tundliku valdkonna seadus on kompromiss, mida koos koalitsioonipartneriga oleme opositsioonile pakkunud. Kahjuks pole sotsiaaldemokraadid seda vastu võtnud,“ lisas Tamkivi.

Põhikooli-ja gümnaasiumiseaduse eelnõuga parandatakse tugiteenuste kättesaadavust, suurendatakse koolide otsustusvabadust ning luuakse eeldused õpetajate palgatõusuks ja tugevate gümnaasiumide tekkeks. Samuti vajab seadusandlikul tasandil lahendamist liiga kõrge riigieksamite lävendi küsimus ning koolid vajavad enne uue õppeaasta algust selgust kolme õppesuuna nõude ära kaotamise osas.

Tagasiside