Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Koalitsioon otsustas eile moodustada töörühma, et leida lahendusi üksinda last kasvatavate vanemate laste elatisraha probleemidele.

Töörühma hakkab kummagi koalitsioonierakonna poolt kuuluma kolm liiget. IRLi poolt hakkab töögruppi vedama riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna.

Tema sõnul paistab Eesti silma suure üksikvanemate hulga poolest. „Eesti kuulub üksikvanemate suure hulga poolest OECD riikide esiviisikusse – meil on ligi 50 000 üksikvanemat, mis tähendab, et ligi 21% Eesti lastest kasvab üksinda last kasvata vanema hoole all. Just üksikvanemad on majanduslikult kõige halvemas olukorras. 2012. aastal elas suhtelises vaesuses 41% ja absoluutses vaesuses 23% üksikvanematest,“ rääkis Tsahkna.

„IRL on juba aastaid tagasi välja pakkunud elatisraha fondi idee, mille eesmärgiks on parandada üksikvanemate majanduslikku olukorda, makstes lastele toetust ajal, kui vanemad vaidlevad elatisraha üle,“ ütles Tsahkna.

Tsahkna sõnul on üksikvanemate halva majandusliku olukorra taga paljudel juhtudel tõrked elatisraha laekumises ja elatisfond oleks abiks üksikvanemate olukorra parandamisel, makstes fondist vajadusel elatisraha toetust. Selline fond on tema sõnul alates 2010. aastast olemas näiteks Lätis.

„Lisaks elatisraha fondile tuleb rakendada ka teisi riigipoolseid meetmeid, et võlglastelt elatisraha laste kasuks välja nõuda“, rõhutas Tsahkna

Täna kell 14 toimub riigikogu konverentsisaalis sotsiaalkomisjoni avalik istung „Last üksi kasvatavate vanemate majanduslik ja sotsiaalne toimetulek – probleemid ja lahendused“.

Tagasiside