Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRLi ja Reformierakonna esindajad leppisid täna koalitsiooni eestseisuse koosolekul kokku riigieelarve tasakaalu seadustamises riigieelarve baasseadusega.

“Me oleme ühisel arusaamal, et eelarvetasakaalu põhimõte on mõlema erakonna ühine väärtus ja eesmärk, mille saavutamise poole tuleb liikuda,” ütles IRLi esimees Mart Laar.

Tema sõnul ei arva Reformierakond hetkel, et eelarvetasakaalu põhimõttega tuleks täiendada põhiseadust, kuid nad on valmis selle teema juurde tagasi pöörduma.

Samas nõustus Reformierakond sellega, et eelarve tasakaalustamiseks tuleb kiiremas korras oluliselt täiendada eelarve baasseadust. IRL omakorda kinnitas, et võib omalt poolt vastavad ettepanekud kiiresti esitada.

“Eelarvetasakaal on jätkuvalt meie prioriteet, me kavatseme sellega jätkuvalt tegeleda. Oleme rahul, et eelarve tasakaalu nõuded, mida IRL on esitanud, leiavad kajastust riigieelarve baasseaduses,” rääkis Laar.

“Me ei saavutanud küll kohe maksimumi, kuid astusime ometi olulise sammu edasi”.

Tema hinnangul on eelarvetasakaalu seadustamine ning üleminek kontratsüklilisele eelarvepoliitikale Eestile möödapääsmatult vajalik, sest see aitab kaasa Eesti majanduse ühtlasele arengule, mis omakorda loob töökohti ning tõstab rahva elujärge.

Tagasiside