Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRL-i fraktsioon esitas täna ühistranspordiseadusesse kaks muudatusettepanekut, mis suurendaks nn Taxify-Uberi sõidujagamist kasutavate klientide turvalisust ja aitaks vähendada ebatervet konkurentsi sõiduveoteenuste turul.

„IRL teeb ettepaneku, et Taxify ja Uberi sarnastel operaatoritel oleks seadusest tulenev kohustus sõlmida selline kindlustusleping, mis laieneks õnnetuse korral sõidujagamist kasutavatele klientidele. Täna laieneb selline kindlustuskate traditsioonilistele taksosõitjatele ja see ettepanek läheb kokku eelnõu üldise eesmärgiga tagada kokkuleppevedude turvalisus ja usaldusväärsus,“ ütles Vaher.

„Teine ettepanek puudutab sõidujagamise ja taksonduse selget eristamist. Sõidujagamisteenuse eesmärgiks on anda inimestele võimalus jagada enda kasutuses olevat sõidukit ja teenida nii oma tööga seaduslikult lisatulu. See võimalus peaks olema kõigil füüsilistel isikutel. Kui aga soovitakse tegeleda ettevõtlusega ehk sisuliselt pakkuda taksoteenust, siis meie ettepaneku kohaselt tuleb sellisel isikul ennast registreerida füüsilisest isikust ettevõtjaks või asutada äriühing ning täita kõiki samu tingimusi, mis taksodelgi,“ kirjeldas Vaher muudatusettepaneku sisu.

Tema sõnul on ettepanek kantud eesmärgist vähendada ebatervet ja ebaõiglast konkurentsi sõiduveoteenuste turul. „Seaduseelnõu annab seaduslikud võimalused Taxify ja Uberit kasutavatele juhtidele, sest nendele seatud nõuded on seaduses madalamad kui traditsioonilistel taksodel, kuigi pakutakse sarnast teenust. Seetõttu on oluline ka nende teenuste selge eristamine,“ selgitas ta.

„Uberid ja Taxifyd on ajastu märgiks ning jagamismajanduse üldine siht ongi näha ette võimalus tavainimestele jagada enda kasutuses olevat vara teiste ühiskonnaliikmetega ja teenida nii lisatulu,“ ütles Vaher. „See on igati tervitatav ning on hea, et Eesti on maailmas esirinnas sõidujagamisteenuse seadustamisega,“ rõhutas Vaher eelnõu põhisihti.

Kontakt:
Priit Värk
+372 58 053 895

Tagasiside