Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Isamaa fraktsiooni liikmed esitasid tänasel istungil arupärimise kaitseminister Kalle Laanetile seoses valitsuse heakskiidetud riigi eelarvestrateegiaga (RES), millega vähendatakse järgnevatel aastatel riigikaitse kulusid kümnete miljonite eurode võrra.

Arupärimises tuuakse välja, et võrreldes eelmise koalitsiooni poolt heaks kiidetud RESiga vähendab Kaja Kallase valitsus kaitsekulusid 2022. aastal 16,6 miljoni, 2023. aastal 16,6 miljoni ning 2024. aastal 20 miljoni euro võrra.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et valitsuse plaan otsida kokkuhoiukohti Eesti turvalisuse arvelt on tänases julgeolekuolukorras vastuvõetamatu: „Julgeolekuolukord Euroopas ja maailmas on pingeline. Seetõttu on väga oluline, et Eesti täidab endale võetud rahvusvahelisi kohustusi ning panustab koostöösse liitlastega. Samal ajal peame olema eeskujuks ja näitama, et oleme valmis ka ise enda riigikaitsesse panustama,“ ütles Seeder.

Ta lisas, et alles 2020. aasta septembris kirjutas kaitseminister Laanet, et rahvusvaheline olukord ei luba isegi mõelda kaitsekulude vähendamisele. „Kaitseminister peaks Eesti ühiskonnale selgitama kas ja millisel viisil on rahvusvaheline julgeolekuolukord muutunud, et lubada kaitsekulutuste vähendamist, “ ütles Seeder.

Arupärimise allkirjastasid: Helir-Valdor Seeder, Raivo Tamm, Sven Sester, Aivar Kokk, Priit Sibul, Andres Metsoja, Üllar Saaremäe ja Urmas Reinsalu.

Tagasiside