Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRL-i riigikogu fraktsiooni ase-esimehe Kaia Iva sõnul ei vähenda üksnes reklaami keelustamine alkoholi tarbimist. Vägijookide liigtarbimise vastu saab tema sõnul tõhusalt võidelda üksnes kõikide abinõude koosmõjus.
 
„Alkoholi tarbimist ei saa vähendada ainult alkoholi reklaami keelustades. Reklaami täielikul keelamisel on selge oht turundusvõtete massilisele levikule. Keegi meist ju ei soovi, et näiteks kaubanduskeskustes muutuks  alkoholi degusteerimine igapäevaseks,“ sõnas Iva täna riigikogus alkoholireklaami keelustava seaduseelnõu esimesel lugemisel.  

„Alkoholi tarbimise vähendamisel on kõige olulisem muuta ühiskonna suhtumist ja inimeste väärtushinnanguid. Selleks peame rakendama ja ühtlasi tõhustama kõiki abinõusid, nagu tugev alkoholi hinna regulatsioon, alkoholi reklaami- ja juurdepääsupiirangud, tõhus joobe kontroll liikluses ning teavituskampaaniad,“ rääkis Iva.
 
Olgugi, et puhta alkoholi tarbimine on võrreldes 2008. aastaga üle 2 liitri inimese kohta vähenenud, on Iva sõnul alkoholi liigtarbimine Eestis siiani tõsiseks probleemiks. „Alkoholipoliitika vajab tugevat riigipoolset sekkumist. Me ei tohi loota vaid liberaalsele eneseotsustamise õigusele – tahan joon end surnuks, ei taha – siis ei joo,“ ütles ta.

Tagasiside