Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRLi riigikogu fraktsiooni esimees Kaia Iva ütles järgmise aasta riigieelarve vastuvõtmisel, et vaatamata majanduskasvu aeglustumisele pakub riigieelarve peredele suuremat kindlustunnet, tehes seda vastutustundlikult ning võimaluste piires.

„2014.  aasta riigieelarve panustab inimeste sissetulekute kasvu. Tulevast aastast suurenevad nii riigi heaks töötavate inimeste palgad kui pensionid. Inimeste elukvaliteedi kasvuks on oluline, et inimeste sissetulekute kasv ületaks inflatsiooni ja reaalpalk oleks kasvus,“ rääkis Iva.

Tema sõnul kasvavad selle saavutamiseks riigieelarvest palga saajate palgafondid 5,1 %. Sellega tagatakse nii politseinike, päästjate kui kultuuritöötajate palgakasv.

Iva toonitas, et eelarve kulud ja tulud on tasakaalu lähedal ning eelarve menetlusel suudeti ära hoida sotside poolt pakutav tuntav maksutõus. „Vastupidiselt sotside ettepanekule maksukoormust tõsta, langeb maksukoormus tuleval aastal 0,3 protsendi võrra 32,1 protsendile, mis on viimase kuue aasta madalaim tase,“ ütles Iva.

„IRLI jaoks on oluline näha, et riigieelarve tagab ka kõikide planeeritud haridusreformide jätkumise. Kavas on kutseharidust tööturuvajadustele lähemale viiva reformi rakendamine ja üleminek uuele rohkem kvaliteedist lähtuvale kutsekoolide rahastamiskorraldusele. Samuti jätkub riigigümnaasiumide arendamine,“ rääkis Iva

2014. aasta riigieelarve võeti täna riigikogus vastu 59 poolthäälega

Tagasiside