Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Siim Kabrits (IRL) ütles täna Riigikogus erivajadustega inimeste tööturule kaasamise arutelul, et riigil on mitmeid võimalusi, kuidas omalt poolt soodustada erivajadusega inimeste tööhõive kasvu.

„Minu ettepanek on võimaldada juriidilisel isikul raamatupidamise algdokumente säilitada digitaalsel kujul. See vähendaks bürokraatiat ja looks täiendava võimaluse erivajadustega inimeste tööhõive suurendamiseks,“ ütles Kabrits.

Kehtiva seaduse kohaselt tuleb ettevõtetel raamatupidamise algdokumente säilitada paberkujul seitse aastat.

„Täna pakuvad digitaliseerimisteenust just mitmed erivajadustega inimestele tööd pakkuvad ettevõtted. Kui raamatupidamise dokumentide säilitamine muutuks ettevõtetel võimalikuks ka digitaalsel kujul, tekiks automaatsel teenusele suurem nõudlus, mis omakorda suurendaks erivajadusega inimeste tööhõivet,“ ütles Kabrits.

„Digitaliseerimine on selline töö, mida saab väga hästi teha kaugtöö korras, mistõttu on see sobilik erivajadusega inimestele. Ettevõtjatele lisab see aga paindlikkust, andes valikuvõimaluse, kas maksta digitaliseerimise eest või arhiivi pinna eest,“ ütles Kabrits.

Eestis on 89 400 inimest, kellele on määratud osaline või täielik töövõimetus. Nendest inimestest 33 000 töötab ja 9800 otsib tööd ning 46 600 on mitteaktiivsed.

Tagasiside