Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRLi riigikogu fraktsiooni esimees Kaia Iva ütles 2013. aasta riigieelarve üleandmisel peetud kõnes, et tuleva aasta eelarve panustab eelkõige inimestesse, kuna tõusevad palgad ja peretoetused.

„Üle aastate annab riigi tulude  kasv võimaluse suunata täiendavat raha mitmete valdkondade kitsaskohtade lahendamiseks. Selgeks esimeseks valikuks on tänavuses eelarves panustamine meie inimestesse – tõusevad töötajate palgad ning laiemalt võttes perede sissetulekud,“ ütles Kaia Iva riigikogus.

„Meie julgeolek, nii vaimselt kui füüsiliselt saab olema paremini kaitstud. Suuremat  palka on võimalik maksta nii õpetajatele, päästjatele, politseinikele, meditsiinitöötajatele kui ka kaitseväelastele,“ rõhutas Iva.

Iva toonitas, et olulised positiivsed muutused leiavad aset haridusvaldkonnas. „Õpetaja keskmine palk kasvab 860 euroni ning õpetaja miinimumpalk kasvab 608 eurolt 715ni. Kõigil tudengitel on aga järgmisest sügisest võimalik ülikooli astuda õppemaksuvabalt. Samuti annavad järgmise aasta eelarvesse planeeritud 3,6  miljonit eurot kindlustunde, et Eestis esmakordselt rakenduv vajaduspõhiste õppetoetuste süsteem teeb kõrghariduse kättsaadavaks ka kesisemal majanduslikul järjel olevatele noortele,“ rääkis Iva.

Töötajate palgafondide kasvu kõrval tõi Iva välja peretoetuste kasvu tähtsuse. „IRLi jaoks on siin oluline, et vajaduspõhiste toetuste kõrval kasvavad kõikidele lastele universaalsed toetused alates pere kolmandast lapsest ja et lisanduvad lastetoetused ei lähe toimetulekutoetuste arvestuse sisse. See tähendab, et täna toimetulekutoetust saavate perede sissetulekud paranevad oluliselt, sest lisaks toimetulekutoetustele hakatakse saama ka täiendavat lastetoetust. Samuti jõustub tulevast aastast vanemapension,“ ütles Iva

Tagasiside