Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus läbis täna teise lugemise eelnõu, mille kohaselt hakkab riik sügava puudega laste vanemate õppelaenu kustutama.

„Puudega lapse sündimist ei ole võimalik ette näha, mistõttu paneb see laenusaaja olukorda, kus laenukohustuse täitmine muutub väga keeruliseks. Laenusaajal on sügava puudega lapse hooldamise kõrvalt tööl käimine ning laenu tagasi maksmine äärmiselt raskendatud,“ selgitas eelnõu ettekandja, IRLi fraktsiooni esimees Kaia Iva.

Iva sõnul muudeti Riigikogu Kultuurikomisjoni istungil eelnõus laenu kustutamise tingimusi võrreldes esialgse eelnõuga paindlikumaks. „Kui algselt oli laenu kustutamise eelduseks vanema mittetöötamine ja hooldamise eest toetuse saamine, siis Kultuurikomisjon need nõuded eemaldas. See tagab vanemate võrdse kohtlemise, sest hooldajatoetuse maksmise tingimused võivad olla omavalitsustes erinevad. Samuti ei soovi seadusmuudatus pärssida vanemate võimalustekohast töötamist,“ rääkis Iva.

Seaduseelnõu on plaanitud jõustuma järgmise aasta 1. jaanuarist. Selle arvestuslik kulu on 2014. aastal maksimaalselt 196 800 eurot.

Tagasiside