Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna IRLi poolt kokku kutsutud riigikogu fraktsioonijuhtide kohtumisel lahendust riigieelarve blokeerimisele Keskerakonna poolt ei leitud, kuigi koalitsioon tuli vastu rohkem kui  30 opositsiooni muudatusettepanekule riigieelarves.

„Tulime täiendavalt vastu rohkem kui  30 opositsiooni muudatusettepanekule riigieelarves. Eraldame opositsiooni ettepanekul lisaraha Maakondlikele omavalitsusliitudule ning paljudele regionaalsetele projektidele. Lisaks eraldame 600 000 eurot Väinamere Liinidele liinigraafikute täiendamiseks ja piletidotatsiooniks ning  100 000 eurot ühistranspordi dotatsiooniks,“ rääkis IRLi fraktsiooni esimees Kaia Iva.

Kaia Iva avaldas kahetsust, et Keskerakond kavatseb sellest hoolimata riigikogu töö blokeerimisega jätkata.

„Mõistliku kokkuleppe saavutamine ei ole tänase kohtumise pinnalt võimatu, kuid elektriaktsiisi vähendamise egiidi all parlamendi töö blokeerimine ei ole kuigi tõsiselt võetav argument. Elektri hinna vähendamiseks on juba menetluses taastuvenergiatasude vähendamise eelnõu, mis erinevalt elektriaktsiisis langetamisest ei vähenda riigieelarve laekumisi. Kui parlament ei jõua taastuvenergia tasusid vähendavat eelnõud selle aasta jooksul vastu võtta, lükkub selle seaduseelnõu positiivne mõju tarbija elektriarvele edasi,“ selgitas Iva.

Iva sõnul on koalitsioon kõikidele mõistlikele opositsiooni ettepanekutele avatud, et tänane pretsedenditu olukord lõpetada ja riigieelarve õigeaegselt vastu võtta. „Mulle aga tundub üha enam, et Keskerakonna tegelik eesmärk ei ole niivõrd elektrihinna alandamine, vaid ebastabiilse õhustiku tekitamine,“ lisas Iva.

Iva sõnul tekitab riigieelarve vastuvõtmisega venitamine inimestes ebakindlust, kuna politseinikud, päästjad, õpetajad ja meditsiinitöötajad ootavad lubatud palgatõusu. Samuti ootab käivitumist peretoetuste ja õppetoetuste reform.

Tagasiside