Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna hommikul kogunenud Riigikogu Isamaa fraktsioon leiab, et koalitsioon kuritarvitab sõjaolukorda Ukrainas ning välismaalaste seaduste muudatustega lammutatakse senised Eesti rändepoliitika põhimõtted. Isamaa teeb teisipäeval ettepaneku välismaalaste seaduse teine lugemine katkestada.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on vastuvõetamatu, et valitsuserakonnad üritavad sõjapõgenikega seotud murede kattevarjus oluliselt leevendada sisserände piiranguid. „Koalitsioon on võtnud eelmise valitsuse algatatud välismaalaste seaduse muudatused ning kirjutanud sinna sisse ridamisi muudatusi, mis ei puuduta ukraina sõjapõgenikke, vaid soodustavad sisserännet kolmandatest riikidest. Sisuliselt üritatakse sõja kattevarjus loobuda Eesti senisest rändepoliitikast,“ ütles Seeder.

Ta lisas, et sõjapõgenikke puudutavad küsimused tuleks lahendada eraldi seadusemuudatustega ning need peaksid olema tähtajalised.

Isamaa teeb teisipäeval ettepaneku välismaalaste seaduse ja välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse muutmise seaduse eelnõu (241 SE) teine lugemine katkestada.

Välismaalaste seaduse ja välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse muutmise seaduse eelnõu (241 SE) muudatusettepanekud näevad lisaks sõjapõgenikke puudutavatele küsimustele ette seni kehtinud keskmise palga nõudest loobumist kolmandate riikide kodanikele ning eraldi „kasvuettevõtte“ kategooria toomist seadusandlusesse, millele ei kehtiks keskmise palga nõue. Lisaks on ette nähtud mitmeid teisi muudatusi, mis soodustavad rännet kolmandatest riikidest.

Tagasiside